Objekt som liknar Shirvan

Shirvan

Antik, 122x229, mindre hål, mindre lagning, korroderad

Shirvan

Tidigt 1900-tal, 130x280, svarta garnet korroderat, mindre lagning, bristning

Shirvan

Tidigt 1900-tal, 131x342, jämnt ställvis hårdare slitage, färgblödningar, mindre lagningar