Doris Hennix (1908-1997), Sverige. Signerad, stadmotiv. Olja på pannå, 48x34 cm, yttermått inklusive ram: 51x37 cm

Tillskriven Geskel Saloman, Barn i folkdräkt vid grind, 33 x 45

Oljemålningar

2 st, Oidentifierad konstnär, Skåregårdar, 24 x 29

T Klereborn, havsutsikt, signerad, 1970, 80x170

Veikko Aaltona (1910-1990), Religiöst motiv, 73 x 60

Garmland, fågelfigur, signerad, ramens innermått: 46x55

Garmland, träd, signerad, ramens innermått: 46x55