Gérard Dalla Santa (f.1947), Vintersjö, 26 x 35

Pietro Dalla-Santa (1931-2002), sjölandskap, 18x23

Gérard Dalla Santa (f. 1947), kvinna vid spis, 52x44

Pietro Dalla Santa (1931-2002). , Biskopsudden, 40 x 32

Pietro Dalla Santa (1931-2002), vintermotiv, 70x100

Pietro Dalla Santa (1931-2002), Djurgårdsmotiv, 41x31

Pietro Dalla Santa (1931-2002), fiskare från Jutskär, 71x91

Pietro Dalla Santa (1931-2002), fiskare, signerad, ramens innermått: 72x92

Pietro Dalla Santa (1931-2002), Af Chapman, 46x64

Färglitografier

3 st. Dalla Santa, Motiv från Skansen, numrerade och signerade, motivet: 20x30

Akvarell

P Dalla-Santa, Mäster Mikaels gata Södermalm, oramad, 44x64