Objekt som liknar Fåtölj

Karmstolar

1 par, Sengustavianska, 1800-tal, bemålade, tygslitage

Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), läder

Yngve Ekström (1913-1988), Lamino, tygklädsel

Fåtöljer

4 st, design: Bruno Mathsson (1907-1988), Skinn / krom

Fåtöljer

4 st, Dux, design: Bruno Mathsson (1907-1988), skinn / krom

Farmor, Carl Malmsten, (Saknar kudde)