Objekt som liknar Shirvan

Samekniv

längd: 31 ca + mindre kniv, längd: 13, total, längd: 40

Samovar

Mindre modell, Ryssland, 1800-tal, mässing

Skyltdocka

barn, Sverige 1930-tal, löstagbara armar, metallfotstöd, höjd 123 cm, mindre slitage